Pravidla ledního hokeje s míčem. Pravidla hry hokeje

Hokej patří mezi tři nejoblíbenější týmové hry. V současné době sledují miliony diváků z celého světa. Jedná se o velmi tvrdý a kontaktní hru. Přesto hokejových pravidel, aby bylo zábavné a vzrušující až do posledních vteřin. Není divu, že se předpokládá, že tato hra je předmětem pouze skuteční muži.

odrůdy hokej

V současné době existuje několik variant. Nejpopulárnější je lední hokej. To je tradiční formou hry, kdy jsou zápasy koná na ledovou plochu. Podložka je gumový disk. Průkazy a kopy provedeny klasickou hokejku. Poddruh tradiční hokej válec hokej. Tady, místo obvyklých kolečkových bruslích se používají.

Další variantou hry je hokej na trávě. Tam, kde jsou zápasy konají na syntetickém povrchu (umělý trávník). Vzhledem k tomu, projektil se nepoužívá podložku a pevné koule malé velikosti. A poddruhy této hře je považován za krytý hokej. Rozdíl je pouze v oblasti pokryté signálem - aplikované podlahy.

hokej na ledě je velmi populární ve Skandinávii. Zde slupka je pevná míček. Tento poddruh je uvedena hokej pohazovat, který se provádí při snížené oblasti velikosti.

Kolečkové klíčové působí jako samostatný varianty hry. On je velmi populární ve Španělsku, Portugalsku, Itálii a Argentině. Hole jsou podobné tradiční a brusle kolečkové čtyřkolky.

V posledních letech se stala populární a florbal. Zápasy se konají v sále a hrál si s plastovými tyčemi. Míč je vyroben z lehkých plastických hmot.

Sledge hokej - variace na hry pro osoby se zdravotním postižením. Zahrnuty do programu paralympijských her. Pravidla hry hokeje každý druh jsou podobné, ale existují zásadní rozdíly. Většinou se jedná o porušování a pokuty.

Hokejový

To je týmová hra, která se koná na ledě. Účelem tohoto tradičního hokeje je konfrontace mezi oběma stranami na bruslích. Procházející mezi podložku hole, členové týmu mají tendenci házet to tolikrát, kolikrát v bráně oponenta, takže její nedotčené.

Historie tohoto druhu hokej vznikl v Kanadě na konci 18. století. V těchto dnech si účastníci zápasy spojovány s botami pro sýr nože lépe klouzat na zamrzlé hladině jezera. Zpočátku, puk byla dřevěná, ale pak se jeho váha kaučuk nebo dokonce kovové vložky.

Na konci 19. století v Montrealu, byly publikovány první všeobecně uznávaných pravidel hokeje. Od roku 1904, tato hra se rychle přesunout do Evropy. Ve Francii, Belgii, Velké Británii, Švýcarsku, atd V ruském hokeji se stala populární teprve v polovině 1940. Stojí za zmínku, že úplně první hra ze sovětského týmu Kanady v Montrealu skončil drtivým vítězstvím pro hosty - 2: 7.

Báze hokej

Zápalky jsou drženy na ledu pokrývající oblasti s rozměry :. Na délku - 56 až 61 m na šířku - 26 - 30 m v amatérské oblasti 40 bitů vyřešeny 20 metrů. pad rohy musí být zaobleny s poloměrem až 8, 5 m.

Pravidla hokeje definovat následující rozměry branky:

• V profesionální konstrukci výtlačného by měl být 1, 83 m na šířku a 1, 22 m na výšku. Průměr sloupů je 5 cm.
  • V bráně amatérských stránek může mít šířku 1, 5-1, 6 m, výšky - 1-1, 12 m
  • .

Rovněž mezinárodní pravidla hokeje popisují délku v první linii. V závislosti na konkurenci, se pohybuje od 2 do 44 3 až 6 m. Cílová oblast je omezena poloměrem 1 až 8 m. Každý hráč musí mít speciální zařízení, a to nejen tvarem, ale i obrannou municí, a to zejména pro brankáře.

Pravidla: hokej

Pravidla hry omezí týmy nabídku na zápas. Každá skupina se skládá z 20 až 25 lidí. Zároveň se na místě může být pro 6 hráčů na obou stranách, včetně brankáře.

Doba trvání zápasu - 3 období 20 minut. Přestávky na poslední čtvrthodinu. V případě, že zápas skončil remízou, přidělen sérii přestřelek.

hokejových pravidel hokej nemá počítat pouze cíl Hlavním rozhodčím zasedání. Skořepina je upuštěno v případě, že překročil brankovou čáru. Cíl je udělována pouze po nárazu hůl či odskočit z přehrávače.

Lední hokej, jsou pravidla, která umožňují pevné elektrické pohyby v rámci této oblasti, je považován za kontakt a nebezpečný sport na ledě. Nicméně, většina z předpisů položky zabírají přesně sankce za jejich porušení.

Odstranění 2 minuty, hokejisty za nesportovní chování, tlačit soupeře na palubě narazila na nepřátelské tyč nebo ruční posun bránu, úmyslné blokování horizontální podložky, doba zpoždění, do rozjetého vlaku. Tento malý trest, se nazývá.

Odstranění 4 minuty je kladen na hráče při zranění soupeř vysokou hůl. Dvojitý menší trest musí být jmenováni v případě, že rozhodčí dělal ne diskrétní zloba v jednání pachatele.

Po dobu 5 minut v ledním hokeji odstranit, pokud úmyslně nadměrné pevně napadá protivníka. Za udeření konec pachatele hůl hráč je diskvalifikován ze závodu.

Bandy na ledu

Tato alternativní forma, také známý jako Bandy, představuje zimní tým hrát. Zápalky jsou drženy na ledu v délce od 90 do 110 m a šířce 45 až 55 m Rozměry brány -. 3, 5, 2, 2 metry.

Pravidla pro hokej s míčem ve vztahu k zařízením a munice jsou podobné s pravidly tradiční vzhled hře s pukem. Pohyb bruslení by měly být. Cílem hry je nejvyšší počet hozených koulí do soupeřovy branky.

První zmínka o tomto druhu jsou ze dne 20. století před naším letopočtem. e. Podobná hra byla v té době velmi populární s Egypťany a Aztéků. Na zamrzlých rybnících byla přesunuta do Velké Británie v BC 9. století. e. V Rusku je hra plná předpisy byly dovezeny Peter I.

Pravidla: hokej na ledě

První pravidla byla napsána v Británii, kde hlavní hra a pak považován fotbal. To je důvod, proč pravidla pro lední hokej s míčem, a fotbal jsou tak podobné. To se týká nejen velikost pole, ale mnoho dalších nuancí.

Hráči musí projít mezi sebou míč hole. Vítězem vyjde je tým, který vstřelil více gólů než soupeř. V základní sestavy na každé straně musí být 11 lidí. Neomezený počet substitucí.

Trvání setkání - 2 poloviny 45 minut. Vyžaduje-li to předpisy, je možné prodloužení (2 po dobu 15 minut) nebo série sankcí.

Bandy, pravidla jsou podobné fotbalu, není taková kontaktní sport jako své klasické variantě. Nicméně, zde jsou hráči také odstraněny v určitém čase. Trest vstoupí v platnost po předložení pachatele ze strany soudce své karty.

Bandy na trávě

Oficiální soutěže konané pod záštitou mezinárodní organizace FIH, která zahrnuje asi 130 zemí. Nejoblíbenější hra byla v Nizozemsku, Španělsku, Německu, Irsku, Belgii, Austrálii a Argentině.

Bandy, byly zaznamenány pravidla, která v úředních předpisů až do konce 20. století, je považován za odpovídající variantu tradičního velení hry. V zemích, jako je Indie, Malajsie, Pákistánu a Jižní Africe, se stal národní poklad.

Pravidla: hokej na trávě

Hlavními a jedinými objekty projít a trefení míče je putter. Jakákoli střela dotýkat rukama nebo nohama, je zakázáno, může to udělat jen brankáře.

Pravidla hokeje jsou mezi fotbalové a hokejové přilehlé něco. Zde se pole má délku 91 m a šířku - Velikost 50 m brána -. 3, 66 2, 14 metrů. Skořepina je vyrobena z pryže a stlačeného pilin. Kuličková průměr se pohybuje od 71 do 74 cm. Hmotnost projektilu by neměla být větší než 163 g

Každý tým má 11 hráčů začínají hru. Zápas se provádí 2-krát po dobu 35 minut. Cíl se počítá v případě, že lití se provádí ze zóny stávky. Také hokejové pravidla 2014 stanovit sankce pro různé kategorie porušování: poskytuje zelené, žluté a červené karty. První hráč odstraní 2 minuty, druhá - 5, třetí - před koncem zápasu.