Evgeny Korotyshkin: slavný ruský plavec

Evgeny Korotyshkin - plavec stává vítězem Světového poháru i na olympijských hrách, několikanásobného mistra v soutěži o krátkém vody. Plaval motýl, dávají přednost krátké vzdálenosti 50 a 100 m, někdy vykonáván freestyle. Po ukončení kariéry sportovce, si otevřel vlastní školu potápění, pracoval jako sportovní úředníka.

Mezi kimono bazénu

Bývalý kapitán ruské reprezentace v plavání Evgeny Korotyshkin se narodil v Moskvě v roce 1984. Budoucí olympijská medailistka měl štěstí vyrůstat ve velmi atletické rodiny. Evgeny Leonidovič, jeho otec, plaval motýl na amatérské úrovni, působil jako šéf bezpečnostní služby v obchodní firmě.

Jeho matka pracovala trenéra a plavecký instruktor ve sportovním areálu „Olympic“ v mládí, a přitom budou Lyudmila Shubina, objevil se za národní tým, se zúčastnil prestižních mezinárodních soutěžích.

Plavu trochu Jack začal již čtyři roky, ale živý a energický chlapce dlouhá doba, aby konečně rozhodovat o svých sportovních preferencí. Souběžně s bazénem, ​​studoval Karate sekce až ve třinácti letech a často vzpomíná, jak musel běžet změnit kimono na tavení, mít čas zahájit další plavat. Po mimořádně dramatickém případu, nakonec se rozhodl učinit konečné rozhodnutí ve prospěch plavání ve věku čtrnácti let.

První trenér v biografii Eugene Korotyshkin byla jeho matka, později se zapojil do skupiny Vladimír Yermakov, Vyacheslav Lukinskogo.

První využije

Spray mezi plavání a jiných sportech, jako teenager, frustrovaný karate není okamžitě upoutal pozornost trenéři mládežnických týmů. Avšak poté, co začal tvrdě pracovat a metodicky, brzy určitého pokroku v roce 2001 dosáhl začlenění do juniorské reprezentace na mistrovství Evropy.

Zde však Evgeny Korotyshkin označeny nikoliv svou oblíbenou disciplínu motýla, a účast na relé freestyle, kde byl součástí ruského týmu získal bronzovou medaili na kontinentu.

Zlom v jeho kariéře byla moskevská 2002. Je dobře provedené na národní mistrovství, okamžitě spěchal k elitě ruského navigace. junior Včerejší součástí národní tým k účasti na mistrovství světa v roce 2003 v Barceloně, kde se však od něho nečekala zázraky.

Předpokládáme, že nadějný plavec bude postupně získat mezinárodní zkušenosti, cítit atmosféru velkých turnajů. Nicméně, Evgeny Korotyshkin přišel začátkem soutěží ve vrcholné formě a senzačně vyhrál bronzovou medaili v 50 metrů motýl.

stagnace let

Rok po nečekaném úspěchu v Moskvě plavec šel na své první olympiádě v životě, která se konala v Aténách. Zde světové plavecké hvězdy shromáždil v plné síle a nechtěl ustoupit pódium drzý nováčka. Eugene vystoupil na svou obvyklou úroveň, ale to nestačilo ani se dostat do finále. Vzal desáté místo v semifinále, Korotyshkin nepodařilo prolomit v klíčovém plavat. Několik sezón po olympijských hrách plavec jako úkrytu, aniž by ukazovat působivé výsledky, omezené na několik medailí na ME na krátké vody. Nicméně, na příštích hrách Evgeny Korotyshkin začal stavět na síle, což ukazuje vynikající výsledky v turnajích pořádaných v olympijském roce.

Druhý pokus až

V roce 2008 se stal dvojnásobný mistr Evropy si získal individuální zlato v 100 m motýl, a pomohl týmu vyhrát polohová štafeta 4x100m. Navíc, on hrál dobře na mistrovství světa FINA, se stal, spolu s partnery v týmu spoluautor světového rekordu v 4x100m relé.

Na hrách v Pekingu, Evgeny Korotyshkin považován za jeden z uchazečů o medaili, v naději, že bude schopen držet na místo na stupních vítězů v běhu na sto metrů závodu, se bude snažit vytáhnout štafetu.

Nicméně, v jeho druhé olympiádě Eugene promluvil opět neúspěšně. Neuspěl individuální disciplíny poté, co nedokázal dostat do finále na sto metrů a padesát dolarů. O něco lepší věci byly v relé.

Národní tým se dostal do finále a poslední byl bojuje o medaile, ale zastavil se na čtvrtém místě.

, rehabilitace

Po Pekingu, Eugene rozhodla obnovit svou kariéru a tuto situaci změnit. Přijal nabídku srbského plavec Milorad Pavić, který hledal hodnou sparing partnera a šel do Itálie trénovat ve skupině vysoce kvalifikovaných expertů Andrea Di Nino.

Výsledky však okamžitě přijít, Eugene zůstal bez medaile na mistrovství světa v Římě, ale zaznamenal nádherný podobu do konce roku 2009. On skvěle hrál na velkých turnajích v FINA, nastavit několik světových rekordů, z nichž některé nejsou ještě biti.

To bylo věřil, že on by byl schopný soutěžit na mistrovství světa v Šanghaji v roce 2011, ale zdravotní stav sportovce byla rozbita těžké otravy jídlem, a to je dlouhá doba zotavení z něj.

Rozhodující turnaj v Eugene Korotyshkin kariéry bylo v roce 2012 olympijské hry v Londýně. Nesporným favoritem konečného zaplavat do 100 metrů motýl byl Michael Phelps, ale stále existuje šance na soutěžit o medaile. Boj o stříbro bylo mezi Eugene a Jihoafrická Chad de Cleo, který se pokusil následovat neporažený Američan v dálce. Korotyshkin šikovně vypočítat síly a rozhodujícím způsobem zrychlení ve druhém padesát dolarů, před Čadu v cíli.

Život po sportu

Uvědomte si, že olympiáda byla stříbrná koruna své kariéry, Eugene brzy přestal hrát jako profesionální sportovec a zaměřil se na své vlastní ambiciózní projekty. Jedním z nich je i škola potápění Evgeny Korotyshkin. Vyniká mezi podobnými centry pro jejich tvůrčí a inovativní přístup k tréninkového procesu.

Není to tak dávno, olympijský medailista z Londýna se rozhodl vyzkoušet sám sebe jako sportovní úředníka, který stál v čele moskevské federace plavání.