Alexander Medved - freestyle zápasník: životopis, rodina, sportovní úspěchy

Aleksandr Medved - Sovětský profesionální zápasník ve volném stylu, trojnásobný olympijský vítěz, mnohonásobný vítěz Světového poháru, v Evropě a SSSR. V roce 1962 získal titul poctěn Mistr sportu SSSR.

Alexander Medveděv - autor dvou knih o vlastní bojovat freestyle. Jeho kariéra je pozoruhodné, že vyhrál jeden a tentýž soupeře (Osman Duralieva) osmkrát, to vše ve finále velkých soutěží. Po rozpadu Sovětského svazu vzal post viceprezidenta Národního olympijského výboru Běloruska, a také se stal hlavním trenérem olympijského týmu Běloruska ve freestyle wrestlingu.

Alexander Medved: životopis sovětské sportovce

Narozen 16. září 1937 v Bílém Kostele (Ukrajiny, Ukrajinské SSR, Sovětský svaz). Zvedl ve svém rodném městě v běžném sovětské rodiny. Otec Basil Z. pracoval lesník, a jeho matka sledovala domácnost. Basil Z. byl přísný a rozvážný člověk. Na základě těchto zásad, a Alexander byl vychován. Zdá se, že tak, že má silnou vůli, díky čemuž se stal známý Sovětského šampiona.

Alexander se narodil sportovní zájem dokonce s malým dítětem. Oddaný a energický chlapec se snažil všechny druhy sportu - od fotbalu sport gymnastiky. Brzy se mladý Sasha se začal zajímat v boji, a byl převezen do místní části. Tam měl dobré výsledky a pochvalu od trenéra, ale skutečný trénink byl doma stále čeká.

Jak bylo uvedeno výše, jeho otec Basil Z. byl nejnáročnější muž, který přivedl svého syna po dobu pravidel dospělých samců. Stav byl předložen Sasha, že bude moci zúčastnit pouze výcvik, když vyrovnat se se všemi domácími a osobní záležitosti. Zjednodušeně řečeno, vždycky musel sekat dřevo, které v té době byly nezbytné pro pohodlný životních podmínek v jejich domě. Před každým tréninkem, Alexander šel ven na dvůr a řezat kostku, nebo dokonce dvě dubového dřeva, s cílem zajistit rodinu s teplo a plní přísné instrukce svého otce. Tento „teplý dřevorubec“ budoucí mistr šel jen užitek. Prostřednictvím této práce, on silně napumpovaly zbraně a stal silné zápěstí. Alexander Medveděv, jehož rodina věří v jeho úspěch v průběhu let stal významný sportovec. Ale vždycky ptali, proč má tak obrovský a pružné paže.

překonal všechny armáda

V roce 1956, Alexander vyzval k vojenské službě. V průběhu distribuce se dostal do obrněných sil Běloruského vojenského okruhu. To bylo tady, že se seznámil s bojem v čistém slova smyslu. Ale i tady, Alexander Medved nejprve pokusil se v atletice a házené. Odhadnout parametry mladého vojáka, důstojník výchovné práce vzal medvěda na bojovníky. Kdo věděl, že v armádě budou předem stanovená jeho osud až do konce života.

Od prvních dnů školení, Alexander prokázal své schopnosti trochu vlevo od dětství. Napříč čety začaly šířit zvěsti o člověka, který vykazuje dobré výsledky v boji. Alexander pochopil vše v reálném čase - všechny techniky, které ukazují, trenér, vojáci nesou zopakoval přesně. Že v každém okamžiku bitva mohla uplatnit mimořádný příjem, který vyznačuje určitou kreativitu a závratnou rychlostí. V každém zápasení Alexander Medved vyšel vítěz.

To bylo v armádě, že se narodil nový charakterový rys - naprostá nebojácnost. A není to jen slova, ale ve skutečnosti byla stejně s někým jít na koberci, ať už je to místní šampion, nebo prostě zdravý fyzický vývoj vojáků.

KBVO Cup

První hlavní sportovní triumf došlo také v armádě. Několik měsíců po začátku tréninku se konal Krasnoznamensk Běloruský vojenský okruh turnaj. Čest jeho společnosti, samozřejmě, šel bránit obyčejný medvěd. Za prvé, on vyhrál šampionát v zápase a Sambo, ao několik dní později se podílel na turnaji v řecko-římském zápase, který skončil třetí. Jako projev vděčnosti, čest a vítězství Alexander předal cenu - magnetofon. Byla to jeho první zápas úspěch, kterým věřil v sobě i nadále tvrdě trénovat. Zde se setkal se svým prvním rádcem - Pavel Vasiljevič Grigorjev (ctil trenér běloruské SSR a SSSR), jenž učil Alexandr nové profesionální techniky a dokonalou techniku ​​boje.

Život po armádě

V roce 1959 demobilizován voják Alexander Medved rozhodne zůstat v Bělorusku. Ve stejném roce se dělá informované rozhodnutí a získat vyšší trenérskou školu běloruského Státního ústavu tělesné kultury. Se studiem na budoucí olympijského vítěze neměl problémy - všechny vzdělávací etapy svého života před skutečností a ukázal.

V roce 1961 maturoval na gymnáziu trenéry a bere další krok ve své kariéře - jít na vysokou školu. Zde se setkává s vůdci, jako jsou AP Grigorijevova a BM Rybalko (docent v boji, čestným trenér SSSR). Tito mentoři zůstane v příštích letech s Alexandrem Medveděvem, vezme s sebou tvrdě k dokonalosti, nevěda, selhání a porážku.

Během výcviku Bear určena boj s disciplínou a začne se tvrdě trénovat, kteří nebudou šetřit sebe a své tělo. Volba padla na freestyle wrestlingu.

debut v profesionálním sportu, název prvního

V dubnu 1961, Alexander se účastnil mistrovství boji SSSR a vyhrát ji. Bear uchazeči byli už ne nějaké vojenské stíhačky, ale skuteční profesionálové (jako Dzarasov, Kiknadze, Kandelaki, Ivanitskii - všech olympijských medailistů a mistrů), v kariéře, která má spoustu vítězství a úspěchy. Nicméně, Alexander bez pocitu strachu a obav, se podařilo překonat všechny big-jméno sportovce a vyhrát šampionát. Nyní Alexander Medved - bojovník s velkým písmenem, je to mistr své velké a rozlehlé země. V průběhu příštích trenérů Rada rozhodla, že nový mistr je jízda na nadcházející světový pohár, který se bude konat v Japonsku.

Projev na Světovém poháru - bez zlata, ale se stavem „nové hvězdy“

Po triumfu v mistrovství Sovětský mistr začal aktivně připravují na Světový pohár debut. Autobusy, jako sportovec sám, si dobře vědomi toho, že je nyní nejdůležitější událostí v jeho kariéře. Bohužel, rýžování zlata nemůže být na Světovém poháru - Bear ztratil ve finále Německého stíhače Dietrich. Nicméně, Sovětský boxer jednal velmi čestně, říkat celý svět o své osobě a mistr potenciálu. Naštěstí to udělal - mistři světa už dobře věděl, že je k dispozici nová vycházející hvězda na světovém šampionátu.

První Olympic výkon

V roce 1964, Bear debutoval na olympijských hrách v Japonsku (Tokio). První boj byl proti rumunské názvem sportovce, který překonal všechny nesou něco dvě minuty. Bez obtíží, Alexander dostal do finále, a bojoval s bulharským zápasník Vylko Kostol. Tento zápas bude navždy zůstane v paměti starého ocení zápas - Alexander Medved, položil na rameno svého soupeře v 39 sekund a stal se olympijským vítězem.

olympiáda v Mexico City, násilí německého Dietrich

Druhou zlatou olympijskou medaili získal na olympijských hrách v roce 1968 v Mexico City. Odsávací vedra nedal mnozí atleti plnit odpovídajícím způsobem. Nicméně, medvěd, vzal sám v pěst, finále a setkal se s pachatelem Dietrich. Každý chápe, že je nutné nejen nováčkem, ale opravdový šampion, což není tak snadné zvládnout před německou stíhačku. Během boje vyřadil Alexander Dietrich prst, takže boj byl zastaven za lékařskou péči. Za necelou minutu později zastavil boj, když Alexander Medved snížit jediným pohybem prst na očích ohromil veřejnost a vysílá signál rozhodčích, že boj musí pokračovat. Německý ohromil po takové gesto nemohl adekvátně čelit a pár vteřin později se vzdal. Takže druhý olympijský vyhrál.

Alexander medvěd: výška, hmotnost a antagonismus proti americkým Taylor Crissem (200 kg),

Následující olympijských her v Mnichově v roce 1972. Aleksandr Medved už byl kapitánem svého týmu. Zde se opět setkal s Dietrich, ale bez námahy překonal ho a dostal se do semifinále, kde čekal na americkou Krissy Taylor. Soupeř vážil 200 kilogramů, jeho speciálně vykrmováno amerických k boji s „ruského medvěda“.

Tento boj byl neméně legendární, tribuny byly zabaleny do celého světa chce vidět obrovské konfrontaci Taylor (220 cm) proti stokilogrammovye Alexander s růstem 190 cm. Tento dramatický zápas skončil vítězstvím Sovětského sportovce. Nepředvídatelný a technicky „ruský medvěd“ s třeskem hodil americký těžká váha na podlaze. Po průběhu tohoto boje, Alexander zranil jeho záda, ale to ho nijak zastavit vyhrát třetí zlato ve finále proti bulharské Duralieva. Bylo to poslední olympiáda pro sovětskou stíhačku. Alexander Medved - trojnásobný olympijský vítěz ve freestyle wrestlingu. Byl velký a neporažený!