Nejslavnější kočárky „Barcelona“

Jeden z nejznámějších a milovaný fanoušky týmů na světě - je španělský „Barcelona“. Trenéři vždy definovat své moderní fotbal trendy, poučit se ze své zkušenosti na planetě, jak účinně a efektivně hrát oba.

FC "Barcelona"

autobusy „Barcelona“ - jedna z nejznámějších na světě. Je třeba říci, že ve své historii, klub získal desítky ocenění na národní i mezinárodní úrovni. Slavný fotbalový klub 24krát šampión Španělsko vyhrál titul častěji jen Madrid „skutečný“ - 32 krát. Katalánci a 24krát získal stříbrnou medaili.

Výčet úspěchů, „Barcelona“, existují vážnější vítězství. 39 krát to hrála ve finále španělského poháru, vyhrál trofej 28 krát. 19 krát „blue granátové“ bojoval za španělský Superpohár, vyhrál 12 vítězství.

Seznam vítězství v mezinárodní aréně není méně působivý. „Barcelona“ má pětkrát získal evropský pohár (nebo Ligu mistrů, turnaj se jmenuje dnes), vyhrál čtyřikrát v Poháru UEFA, pětkrát - v Superpohár UEFA. Kromě toho tým je držitelem trojnásobný Intercontinental poháru. V roce 2009, španělský klub zřídil bezprecedentní rekord co vyhrál všechny oficiální turnaje, ve kterém se podílel. Byli šest. Tento úspěch je z velké části za předpokladu, že trenéři, „Barcelona“.

nejúspěšnější trenér

V současné době, mnoho fotbalových analytici se domnívají, že nejúspěšnější trenér v historii klubu byl Josep Guardiola. Pod ním tým vyhrál ve všech oficiálních turnajích v roce 2009. Celkově vedl Katalánci od roku 2008 do roku 2012. V tomto roce se v mistrovství Španělska „Barcelona“ se obešel svého hlavního soupeře - Madrid „skutečný“ - 9 bodů, vstřelil 105 gólů v sezóně. Nicméně, v Poháru Španělska „Barcelona“ byl poražen „sportovní“ Tým z Bilbao - 4: 1. V zápase o Super Bowl Katalánci měli znovu setkat s těmito soupeři. A tentokrát v dvounohé utkání. Otázka o vítězi bylo dosaženo v první hře. „Barcelona“ ve straně zvítězila 5: 1, a pak další a domácí vyhráli 3: 0.

V Lize mistrů, „Barça“ vyhráli 2: 0 English „Manchester United“, a v UEFA Superpohár se skóre 1: 0 vítězství v Doněcku „Šachtar“. Konečně šestý titul dokázal vyhrát v Intercontinental poháru. Mistrovství světa klubů rozhodnout zápas Španělé převzali argentinského týmu „Estudiantes“ (2: 1). Samozřejmě, že kromě hvězdné složení, z nichž by mohla závidět mnoho trenérů „Barcelona“ Ostatní lety úloha Guardiola jako trenér.

Během pouhých pěti let Guardiola získal tři šampionáty ve Španělsku, dva šálky, tři Super poháru, dvě Champions ligy, dva Superpohár UEFA a dva World Cup Club.

holandský trenér

Další legenda vedla Katalánci - trenér FC "Barcelona" Johan Cruyff. On pracoval s týmem od roku 1988 do roku 1996. Během této doby, „Barça“ vyhrál 11 trofejí. „Barcelona“ čtyřikrát vyhrál národní šampionát třikrát - za španělskou Super Cup ve stanovené lhůtě - Evropský pohár (analogového na moderní Ligy mistrů), Superpohár UEFA, španělský poháru a Poháru vítězů pohárů.

Tým Cruyff obhajoval slavného holandského celkový fotbal, který sestával z konstantního tlaku soupeře. To přineslo hmatatelné výsledky. Kočárky „Barcelona“ e Cruyff nemohl chlubit tolika titulů a ocenění.

Aktuální trenér

V současné době je „Barcelona“ usměrňuje Luis Enrique. Vedl tým v roce 2014, přičemž ji z rukou argentinské Gerardo Martino. Martineau spolupracoval s katalánský méně než jeden rok. Během této doby se mu podařilo vyhrát pouze jednu trofej - Španělský Super Cup.

„Barcelona“ s Argentinci minul vítězství v národním šampionátu, který získal v posledních několika letech. Takže v roce 2013 na prvním místě v šampionátu Španěl dal Tito Vilanova. Pod ním se tým získal 100 bodů v šampionátu vstřelil 32 vítězství v 38 zápasech. Bylo to fenomenální a účinnost. Katalánci pak vstřelil 115 gólů. Tito Vilanova vybudoval jasný útočící tým, který byl schopen obejít Madrid „Real“ na 15 bodů.

Když se Enrique Luis "Barcelona" působí se střídavými úspěchy. Zároveň již získal velké množství trofejí trenéra. Dvakrát vyhrál šampionát a mistrovství Španělska najednou Lize mistrů, Superpohár UEFA, Club World Cup a Španělský Superpohár.

Hra „Barcelona“ v losování Ligy mistrů se 2016/17 se zapíše do historie světového fotbalu. Jednalo se o první tým vyhrát zpět, ztratil v prvním zápase 0: 4. Ve 1/8 finále s výsledkem Španělé ztratili v Paříži FC „PSG“. Ve druhém zápase, málokdo věřil v jejich úspěchu. Ale tým Luis Enrique vyhrál 6: 1, což dokazuje, že nic není nemožné pro ně prostě nemají.