Biatlon: Historie a vývoj. Biatlon federace Ruska

Tento sport je dnes považován za jeden z nejstarších. Jeho počátky sahají do života primitivních lidí. Historie biatlon začíná v době, kdy lidé severních oblastí Země šel na lov. To potvrzuje i kresby nalezené v Norsku, vyrobený na skalách zhruba před pěti tisíci lety.

Historie

Historie biatlonu je: tito staří lidé lyžování, lov pomocí primitivních zbraní, a stali se předchůdci tohoto sportu.

Také najít potvrzení uspěl i v Asii, kde dávní obyvatelé vylíčený na skalách létání koně na nohou lovce. Byly použity v případě, že je potřeba usilovat o to, co někteří volně žijících živočichů zasněžených zima. To vše je jasným důkazem, že střelba a běžecké lyžování jsou nezbytné podmínky pro přežití mnoha severních národů. S těmito a přidružených vzhled biatlonu.

Ale nikdo si myslel, najednou, může se stát sportovní vášní. Bylo to nutné dovednost, bez níž neexistuje žádný způsob, živit.

První Biatlon soutěž

Avšak úplně první akcí v historii biatlonu se uskutečnily v roce 1767. Zorganizovali norské a švédské pohraniční stráže. Lyžaři museli sestoupit ze svahu průměrným sklonem na jehož konci bylo nutné získat zbraň na cíl se nachází ve vzdálenosti čtyřiceti nebo padesáti kroků od střelby.

Stojí za zmínku, že i když biatlon objevila před tisíci lety, ještě donedávna neměla rozšířené. Začal jsem se aktivně rozvíjet pouze na přelomu XIX-XX století. Například v 19. století se stal povinným cvičením pro norské vojáky. Důvodem je to, že sníh je potřeba pro tyto události ve většině zemí není tak dlouhá.

BIATLON hospodářské soutěže

První hlavní soutěž sportu okamžitě staly olympijské hry. V roce 1924, biatlon byl zařazen do prvních zimních olympijských her konaných ve francouzském městě Chamonix.

Je pravda, že název pak byl úplně jiný. Sport nazvaný vojenská hlídka (podle některých zdrojů - vojenské hlídky závod). Kromě toho se jednalo o demonstrační soutěže, ačkoli později se účastníci a přiděleno pořadatelství olympijských medailí.

V prvním závodě se konal jen jeden závod, kterého se zúčastnili 6 týmů (každá pro 4 osoby). Byly to týmy Itálie, v Československu, Polsku, Švýcarsku, Francii a Finsku. Povětrnostní podmínky byly tak špatné, že tým z Itálie a Polska ustoupil od závodu.

Přesněji všechny střelnice byli Francouzi, kteří dělali na všech pouhé dva mine. Ale to nepomohlo jim vyhrát. Asi 20 minut později, oni prohráli s vítězi - Švýcary. Druhé místo obsadil tým Finska.

Postavení demonstrace biatlonu soutěží a zůstal ve třech po sobě jdoucích hrách před zcela vyloučeny z globálního sportovním kalendáři pro populární pacifistické nálady ve společnosti, v souvislosti s událostmi druhé světové války.

narození moderního biathlon

Historie biatlonu v podobě, v níž jak ji známe dnes, má svůj původ v roce 1948, kdy se stala Mezinárodní federace moderním pětiboji. V roce 1953 začala dohlížet na biatlon. O rok později, Mezinárodní olympijský výbor oficiálně uznán jeho sport. A brzy schválena a pravidla mezinárodní konkurenci.

V roce 1958 už se první velké mezinárodní závody v tomto sportu. V Rakousku World Cup se koná. V rámci prochází individuální závod mezi lidmi o 20 kilometrů. V roce 1960, biatlon poprvé oficiálně zařazen do programu ZOH. V roce 1960 na olympijských hrách v biatlonu se hraje jednu sadu ocenění. Jednalo se o individuální závod se samostatným startem. Účast na něm trvalo 30 sportovců reprezentujících 9 zemí. Byl jsem vyhrál Švéd Klas Lestander, nedovolit jediný chybět v dálce. Druhý dokončit přišel Finn Antti Tyurvyaynen najednou předkus prvních dvou řádcích. Bronzová medaile ze Sovětského biatlonistka Alexander Privalov, který spáchal jen tři mine v posledním stojanu. V tomto kurzu, připustil jen krajan Vladimír melanin, chybí 4 krát a vzal 4. místo a Francouz René Mercier, který byl nejrychlejší v závodě, ale udělal 15 chyb. Nicméně, stále se 22 místo.

Vývoj biatlon

V roce 1965, Federation tvrdí, pravidla pánské štafetě. Zároveň je i věková hranice. Vzdálenost je zakázáno jít do atletů do 21 let.

O rok později na mistrovství světa se poprvé konal pánskou štafetu. Současně jsme změnili pravidla střelby. Obejít se bez pokuty, mohl jen bít terč. Pokud byl kulka ve vnější poloměr, potom se přidá do konečné době 1 minuty, nebo v případě, že střela byla zcela přesná, pak 2 minuty.

V roce 1968, obušek byl v zimních olympijských her. To získal vítězství v sovětských sportovců - Alexander Tichonov, Victor Mamatov, Nikolay Puzanov Vladimir Gundartsev. Dva tresty, šli proti Norsku a ve Švédsku, který se ujal druhý a třetí, resp.

V průběhu doby, tam byly nové disciplíny, jako je sprint, který je přítomen v programu olympijských her od roku 1980.

biatlon v Sovětském svazu

Biatlon v Sovětském svazu začaly pěstovat v 50. letech. V roce 1958, mužský tým byl vytvořen poprvé, který se účastnil ve Světovém poháru. Při výběru pro mistrovství světa se konalo v domácích soutěžích. Podle výsledků začíná na území Sovětského svazu, první domácí biatlonistů, kteří šli do mezinárodních soutěží, byl Alexander Gubin Victor Butakov Dmitrij Sokolov a Valentin Pshenitsyn. Trenér národního týmu byl jmenován Ivan Gnezdilov.

Na první World Championship Butakov získal bronz v individuálním závodě v neoficiálních postaveních týmu SSSR vzal druhé místo.

Ruská federace

Biatlon federace Ruska byla založena v roce 1992. V současné době je jejich zastoupení ve 49 regionech Ruska. Vzhledem k tomu, že tento sport vyžaduje určité povětrnostní podmínky, není považován za nejrozšířenější. Zatímco aktivně získává popularitu mezi fanoušky, částečně díky fascinujícím televizi.

První prezident federace biatlonu Rusku stal Evgeny Novikov. V roce 1995 byl nahrazen legendární čtyřnásobný olympijský vítěz Alexander Tichonov, který zastával funkci po dobu delší než deset let. V roce 2008 se stal prezidentem místo miliardář Michail Prochorov. Vzhledem k tomu, 2014 federace v čele s Alexandrem Kravtsov.

World Cup

Důležitým mezníkem ve vývoji biatlonu byl rok 1978, kdy zbraně malé ráže nahradil Velkorážové. Ve stejném roce byl poprvé konal Světový pohár.

V prvních letech programu byl jediný sprint, individuální a štafeta. V roce 1980 se pravidla opraven odstraněním trest dvě minuty. Slečno na turnu nebyl fatální. Obecně platí, že biatlon je velmi odlišná od mnoha jiných sportů je právě skutečnost, že se nebojí měnit potěšit veřejnosti. Vývoj této disciplíny je pouze ve prospěch.

Od roku 1980, ženská štafeta zahrnuty do programu mezinárodních soutěžích.

Vliv Mezinárodního svazu biatlonu

Formální oddělení biatlonu federace moderního pětiboje se konala zatím pouze v roce 1992. Mezinárodní Biatlon unie vznikla, což vedlo k biatlonu dnes k takovému úspěchu a popularity. V roce 1997 zahrnoval novou disciplínu v programu Světového poháru. Byli sledování a hromadným startem (zábavu a publikum favorit závodu).

Biatlon se vyvíjí ve směru zvýšení počtu účastníků. Držel smíšené relé, juniorský světových a evropských šampionátů.

Vybavení

V biatlonu sportovce vždy spustit freestyle. Délka lyží biatlon sportovec je závislá na růstu. Jejich maximální délka není omezena, a neměly by být kratší než růst sportovec, který se odečte od 4 cm. Jejich minimální šířka 4 cm, a celková hmotnost je přibližně 800 g.

Používá se ke střelbě z pušky, minimální hmotnost je 3, 5 kg. Při provozu, je připojen na zadní straně. V tomto případě je zákaz poloautomatických nebo automatických zbraní. Když závodník přijde na střelnici, vzdálenost k cíli je 50 metrů. Je zajímavé, že až do roku 1977 to bylo podstatně více - asi 100 metrů. To vysvětluje, proč tak velké množství mine v té době.

Po každém zasáhnout cíl ventil uzavřen bílé. To umožňuje, aby účastník okamžitě vyhodnotit výsledek jeho střely. V posledních letech byly měněny cíle. To by mohlo být trhliny na talíř a hit balóny. Průměr každé cílové 115 milimetrů. Když soutěžící vystřelí stojí, počítáno od vstupu do jakéhokoliv zóny kruhu, a pokud je to, že je pouze v průměru středový kruh 45 milimetrů.

Všechny závody, s výjimkou závodů, účastník jen pět ran. V případě minout, je povinen se přejet co nejvíce trestných smyčky, jak mnoho cílů zůstaly nezakryté. Během pochodně v biatlonu, existují další tři kola, z nichž každý je účtované. Pokud se po použití všech dalších funkcí tohoto cíle není stále dojem, že účastník je poslán do pokutového smyčky.

Biatlon Team Rusko

V posledních letech se velmi pokládaný ve světovém sportu a dámské a pánské reprezentace ruského biatlonu. V celkovém pořadí, svět ruských biatlonistů Cup 2017/2018 sezóny nejsou ve vedoucích pozicích. Například u mužů v okamžiku, zaujímá čtvrté místo Anton Šipulin, na druhém místě za chorvatské Jacob Fukue, norské Johannes Be a Francouz Martin Fourcade.

V ženský tým této sezony, že situace není tak dobře. Ani jediný představitel ruského národního týmu v první desítce světového žebříčku ne.

Ruští biatlonistů nejsou jen různé a na olympijských hrách. Podle těchto dvou zlatých medailí, které vyhráli Sergey Chepikov, Jevgenij Usťugov, Olga Zajcevová, Svetlana Ishmuratova Olga Medvedtseva (prach), a Anfisa Reztsova BOGALIY-Titovetc.

V tomto případě jsou záznamy patří k biatlonu v tuto chvíli ostatními atlety. Například úspěch pro nejvíce vyhraje v jedné sezóně donedávna patřil legendární norský Ole Einar Bjørndalen. Ale ve své poslední sezóně překonal Francouz Martin Fourcade, který byl schopný vyhrát 13 závodů v jediné sezóně.